NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

Kalendarz

Linia czasu

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje misję radykalnej poprawy projektowania, budowania i użytkowania budynków w Polsce tak, aby zrównoważone budownictwo stało się normą. Jako organizacja członkowska, jest zjednoczonym głosem obecnych i przyszłych liderów branży green building. Dąży do przeprowadzenia znaczącej transformacji środowiska budowlanego, aby uczynić je zdrowym i zrównoważonym. To odpowiedź na zmiany klimatyczne i dbałość o planetę. PLGBC stanowi część globalnej społeczności ponad 70 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council. https://plgbc.org.pl www.facebook.com/PolishGreenBuildingCouncil

Alicja Kuczera w gronie liderów zrównoważonego budownictwa.

Responsive image

1 lipca br. World Green Building Council ogłosiła nowo wybranych Członków Zarządu oraz Przewodniczących regionalnych części organizacji. Osoby te będą realizować misję i strategię WorldGBC.

Zmieniając przestrzeń, zmieniasz życie ludzi

Responsive image

Celem konkursu PLGBC Green Building Awards jest wyróżnienie zaangażowania liderów branży w rozwój zrównoważonego budownictwa w Polsce. Organizator, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, podnosi w ten sposób świadomość rozwoju zielonego budownictwa. To jedyna taka inicjatywa na skalę kraju. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca br. Oceny dokona Jury, które tworzą uznani eksperci świata architektury, designu i zrównoważonego budownictwa. Udział jest otwarty i bezpłatny.

Zerowy ślad węglowy budynków. PLGBC przedstawia „Mapę drogową dekarbonizacji budownictwa o roku 2050”

Responsive image

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC we współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) opracowało raport: „Zerowy ślad węglowy. Mapa drogowa dekarbonizacji budownictwa do roku 2050”. To publikacja przygotowana przez pierwszą green building council w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Raport wskazuje ścieżkę prowadzącą do osiągnięcia neutralności klimatycznej przez polskie budynki i sektor budowlany. Premiera odbędzie się 9 czerwca br., a towarzyszyć jej będzie otwarty webinar z autorami raportu.

Partnerstwo Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC i Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP

Responsive image

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP podpisały z końcem kwietnia br. list intencyjny dotyczący współpracy. Organizacje mają zamiar podejmować wspólne inicjatywy na rzecz zrównoważonego budownictwa i architektury.

24 europejskie miasta przyłączają się do działań na rzecz modernizacji budynków i realizacji celów klimatycznych

Responsive image

24 miasta europejskie dołączyły do projektu Build Upon2, aby zweryfikować, w jaki sposób mierzenie długoterminowych korzyści z modernizacji budynków może pomóc w walce ze zmianami klimatycznymi. Wśród polskich miast są Gliwice, Ruda Śląska i Siemianowice Śląskie.

Każdy dzień jest Dniem Ziemi.

Responsive image

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC zorganizowało 13. edycję PLGBC Dzień Ziemi z zielonym budownictwem pod hasłem MIASTO / BUDYNKI / LUDZIE. Wydarzenie odbyło się 22 kwietnia br. online, w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: